Skip to content ↓

Grapher

Opis oprogramowania

Dla kogo: pracownicy, doktoranci, studenci, laboratoria

Jak uzyskać dostęp: dane potrzebne do aktywacji znajdują się w Panelu AGH w zakładce "Oprogramowanie"

Pomoc (kody licencyjne, problemy z instalacją): CWI - Pomoc IT

Pomoc techniczna: https://grapher.pl/?zasady-pomocy-technicznej,23

 

Grapher jest programem graficznym służącym do tworzenia wysokiej jakości wykresów 2D i 3D. Oferuje możliwości tworzenia wielu rodzajów wykresów w ponad 70 dostępnych wariantach. Ich duży wybór pozwala na idealny dobór wykresu do posiadanych danych oraz potrzeb użytkownika.

Instrukcja instalacji programu Grapher

UWAGA

Serwer licencji dostępny jest wyłącznie z sieci AGH. Aby zainstalować oprogramowanie w domu należy skorzystać z VPN. Szczegóły dotyczące konfiguracji połączenia VPN znajdują się w instrukcji: Konfiguracja połączenia VPN.

1. Wejdź na Chmurę AGH, zostaniesz przekierowany do strony logowania SSO AGH. Zaloguj się używając tych samych danych, co do Poczty AGH.

  1. Po zalogowaniu kliknij w pole "Grapher_22_Installer.exe". Rozpocznie się pobieranie pliku instalacyjnego na komputer.
  1. Otwórz plik instalacyjny i zainstaluj oprogramowanie z domyślnymi ustawieniami. Zapoznaj się z warunkami umowy licencyjnej i wybierz "Agree and Continue".
  1. W kolejnym kroku wybierz "Install".
  1. Po zakończeniu instalacji program otworzy się automatycznie. W nowym oknie wybierz "Select License Server".
  1. Następnie zaznacz opcję "Enter license server name". W polu, które się pojawi wprowadź nazwę serwera (dane potrzebne do aktywacji znajdują się w Panelu AGH w zakładce "Oprogramowanie") i naciśnij przycisk "Get License". Oprogramowanie jest gotowe do użytku.

Stopka