Skip to content ↓

Microsoft Windows (oraz inne narzędzia Microsoft)

Opis oprogramowania

Dla kogo: pracownicy, doktoranci, studenci, laboratoria (wyłącznie dla celów dydaktycznych)

Jak uzyskać dostęp: przez Panel AGH, w zakładce "Microsoft"

Pomoc (kody licencyjne, problemy z instalacją): CWI - Pomoc IT

 

Microsoft Azure Dev Tools for Teaching (Azure Education) to program dla uczelni wyższych, prowadzących zajęcia dydaktyczne m.in. z szeroko rozumianej informatyki. Subskrypcja pozwala na dostęp do systemów operacyjnych, oprogramowania specjalistycznego oraz narzędzi programistycznych firmy Microsoft, m.in. Windows, Windows Server, Project Professional, itp. Aktualna lista oprogramowania jest dostępna na stronach Microsoft Azure. Wymagane jest logowanie przy użyciu adresu e-mail z domeny @agh.edu.pl lub @student.agh.edu.pl.

Narzędzia Microsoft dostępne są poprzez stronę Microsoft Azure. Po otwarciu należy zalogować się używając adresu e-mail z domeny @agh.edu.pl lub @student.agh.edu.pl.
Podczas logowania może być konieczne wskazanie rodzaju konta (służbowe lub prywatne), należy wybrać „służbowe”. W kolejnym kroku nastąpi przekierowanie na stronę logowania do systemów AGH, na której należy zalogować się e-mailem i hasłem dla systemu Poczta AGH.
Dostęp do narzędzi Microsoft jest również możliwy poprzez Panel AGH.

Uwaga

Umowa subskrypcyjna Microsoft Azure Dev Tools for Teaching posiada ograniczenia wynikające z licencji akademickiej. Narzędzia Microsoft w ramach tej subskrypcji są przeznaczone wyłącznie dla studentów, pracowników naukowo dydaktycznych oraz pracowników administracji bezpośrednio związanych z zarządzaniem Subskrypcją.
Licencja nie jest przeznaczona dla pracowników administracji, w tym centralnej oraz nie służy celom komercyjnym.
Narzędzia Microsoft w ramach licencji mogą być wykorzystane wyłącznie w celach dydaktycznych.

Szczegółowe warunki związane z licencją znajdują się na stronie Microsoft Azure.

Instrukcja uzyskania oprogramowania

 1. Wejdź na Panel AGH i zaloguj się przy pomocy swoich danych do Poczty AGH.

 2. Przejdź do zakładki "Microsoft" znajdującej się na liście po lewej stronie i kliknij w link znajdujący się w drugim akapicie punktu "Azure For Education".

 1. Po wejściu na stronę naciśnij przycisk "Sign In".
 1. Wpisz swój mail w domenie @agh.edu.pl lub @student.agh.edu.pl i przejdź dalej.
 1. Zaloguj się swoimi danymi do Poczty AGH.
 1. W wierszu "Kod kraju" z rozwijanego menu wybierz "Polska". Wpisz swój numer telefonu i wciśnij (w zależności od preferencji) "Wyślij mi wiadomość SMS" lub "Zadzwoń do mnie" (W przypadku opcji "Zadzwoń do mnie" kod weryfikacyjny jest podawany w języku angielskim). Następnie wpisz wysłany lub przedyktowany kod i kliknij "Zweryfikuj kod".
 1. Jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień i maili od Microsoftu zaznacz jedynie pierwsze okienko i wciśnij "Zaakceptuj warunki".
 1. W menu głównym Microsoft Azure przejdź do zakładki "Oprogramowanie" (Znajduje się ona na pasku po lewej stronie ekranu).
 1. Znajdź oprogramowanie, które chcesz zainstalować i kliknij w jego nazwę.
 1. Przycisk służący do pobrania programu wyświetli się w prawym dolnym rogu ekranu po kliknięciu w wybrane oprogramowanie. W przypadku niektórych programów należy również wyświetlić i skopiować klucz, który będzie służył do aktywacji i autoryzacji software'u (Przycisk "Wyświetl klucz").
 1. Po pobraniu należy zainstalować pożądany program z pobranego uprzednio pliku.

Stopka