Skip to content ↓

Statgraphics Centurion

Opis oprogramowania

Dla kogo: pracownicy, doktoranci, studenci, laboratoria

Jak uzyskać dostęp: dane potrzebne do aktywacji znajdują się w Panelu AGH w zakładce "Oprogramowanie"

Pomoc (kody licencyjne, problemy z instalacją): Pomoc IT

 

Program Statgraphics Centurion to oprogramowanie ułatwiające prowadzenie statystycznej analizy danych w bardzo szerokim zakresie zastosowań. W szczególności umożliwia przygotowanie ankiet, porównywanie danych, interpretację i analizę danych, analizę wariancji, testowanie hipotez, opracowanie błędów, tworzenie tablic oraz graficzne przedstawienie wyników.

Program Statgraphics Centurion zawiera ponad 260 statystycznych procedur i obejmuje wszystkie główne obszary statystycznej analizy, korzystając również z możliwości uczenia maszynowego. Jest to rozwiązanie skierowane dla osób prowadzących zaawansowane badania i analizy statystyczne. Obszar zastosowań oprogramowania to nauki techniczne, ekonomiczne oraz związane z medycyną. Dotyczy zagadnień m.in. takich jak np: analiza prostych parametrów-statystyki opisowe, czy bardziej zaawansowane procedury z zakresu analizy regresji, analizy ANOVA czy analizy przeżywalności.
Użytkownik tego programu wspomagany jest szeregiem unikalnych narzędzi w znacznej mierze zwiększających efektywność pracy i zrozumienie statystycznych zagadnień, m.in.: StatAdvisor, StatLink, StatWizard oraz wiele innych.

Uwagi:

  • Licencja typu site dla nieograniczonej liczby instalacji na komputerach wydziału/uczelni.
  • Możliwość korzystania z oprogramowania przez pracowników, doktorantów oraz studentów na komputerach należących do wydziału/uczelni w obrębie jej siedziby oraz na komputerach służbowych pracowników uczelni.
  • Korzystanie na komputerach prywatnych jest możliwe wyłącznie przy użyciu wersji bezpłatnej oprogramowania, tj.: „30-Day Free Trial”. Jest to pełna 30 dniowa wersja programu.   

Instrukcja instalacji

Link do strony z plikiem instalacyjnym oraz kod licencji dostępne są w Panelu AGH w zakładce "Oprogramowanie".
 

W celu zainstalowania programu proszę postępować wg instrukcji zamieszczonej na stronie dystrybutora: Instrukcja instalacji programu Statgraphics.

Do aktywacji oprogramowania będzie potrzebny również kod aktywacyjny, o który należy poprosić podczas procesu instalacji, klikając w odpowiedni przycisk (otwarte okno instalatora) oraz podając swój adres e-mail (w domenie głównej: @agh.edu.pl). Na podany e-mail zostanie wysłany kod aktywacyjny, który należy wpisać w okno instalatora podczas ostatniego etapu aktywacji.

Dodatkowe informacje i źródła

Poniżej znajdują się linki do bezpłatnych i obszernych materiałów producenta, dotyczących obsługi programu w obu wersjach (18 i 19) w postaci plików PDF, webinaria oraz szereg filmów dostępnych na oficjalnym kanale producenta na YouTube. Webinaria (w języku angielskim) są prowadzone systematycznie w odniesieniu do aktualnej w danym momencie wersji (są nagrywane i potem dostępne na kanale).

Instrukcje PDF:

Webinaria na YouTube:

Stopka