Skip to content ↓

Surfer

Opis oprogramowania

Dla kogo: pracownicy, doktoranci, studenci, laboratoria

Jak uzyskać dostęp: dane potrzebne do aktywacji znajdują się w Panelu AGH w zakładce "Oprogramowanie"

Pomoc (kody licencyjne, problemy z instalacją): CWI - Pomoc IT

Pomoc techniczna: https://surfer.pl/?zasady-pomocy-technicznej,10

 

Surfer jest programem zaprojektowanym do wszechstronnej wizualizacji danych XYZ, dzięki czemu bywa najczęściej używany do tworzenia map i modelowania powierzchni terenu, ale nie jest to jedyne zastosowanie tego programu. Wbudowany szeroki zestaw interpolacyjnych metod generowania regularnej siatki wartości, pozwala wybrać optymalny algorytm do charakteru danych wejściowych.

Instrukcja instalacji programu Surfer

UWAGA

Serwer licencji dostępny jest wyłącznie z sieci AGH. Aby zainstalować oprogramowanie w domu należy skorzystać z VPN. Szczegóły dotyczące konfiguracji połączenia VPN znajdują się w instrukcji: Konfiguracja połączenia VPN.

1. Wejdź na stronę Chmurę AGH, zostaniesz przekierowany do strony logowania SSO AGH. Zaloguj się używając tych samych danych, co do Poczty AGH.

  1. Po zalogowaniu kliknij w pole "Surfer_26_Installer.exe". Rozpocznie się pobieranie pliku instalacyjnego na komputer.
  1. Otwórz plik instalacyjny i zainstaluj oprogramowanie z domyślnymi ustawieniami. Zapoznaj się z warunkami umowy licencyjnej i wybierz "Agree and Continue".
  1. W kolejnym kroku wybierz "Install".
  1. Po zakończeniu instalacji program otworzy się automatycznie. W nowym oknie wybierz "Select License Server".
  1. Następnie zaznacz opcję "Enter license server name". W polu, które się pojawi wprowadź nazwę serwera (dane potrzebne do aktywacji znajdują się w Panelu AGH w zakładce "Oprogramowanie") i naciśnij przycisk "Get License". Oprogramowanie jest gotowe do użytku.

Stopka