Hasło w Bazie Pracowników i Studentów AGH

Ustawienie hasła w systemie LDAP pozwala na korzystanie np. z usługi UniTime, czy odbycia szkoleń wewnętrznych. Korzystanie z usługi następuje za pomocą przeglądarki internetowej.

Baza Pracowników i Studentów AGH zawiera podstawowe informacje o studentach i pracownikach, które są wykorzystywane w systemach informatycznych AGH. Strona Bazy (https://ldap.agh.edu.pl/) służy wyłącznie do ustawienia, zmiany lub odzyskania hasła przechowywanego w Bazie.

Ustawienie i reset hasła w Bazie

1. Wejdź na stronę ldap.agh.edu.pl i wprowadź swój identyfikator:
  • dla Pracownika jest to najczęściej adres e-mail w domenie @agh.edu.pl, w przypadku gdy otrzymasz komunikat "Niepoprawny identyfikator lub hasło" spróbuj podać adres e-mail w domenie Jednostki, w której pracujesz, np. @cri.agh.edu.pl,
  • dla Studenta jest to nr albumu.
  1. W przypadku konieczności ustawienia lub odzyskania hasła w polu "Hasło" wpisz swój nr PESEL.
  1. Po poprawnej weryfikacji system zapyta, czy wysłać wiadomość e-mail na dany adres. Jeżeli wyświetlony adres jest poprawny, naciśnij przycisk "Tak".
  1. System poinformuje, że wiadomość została wysłana.
  1. Na wskazany adres e-mail otrzymasz informację o temacie: "Ustawienie hasła w Bazie Pracowników i Studentów AGH", w której znajdziesz odnośnik do ustawienia lub zmiany hasła. Po kliknięciu w link zostaniesz przekierowany do odpowiedniej strony. Wpisz ponownie swój nr PESEL i podaj dwukrotnie nowe hasło, które chcesz ustawić. Zatwierdź klikając "Ustaw hasło".
  1. Po pomyślnym wprowadzeniu danych otrzymasz komunikat "Hasło zostało ustawione". Możesz wykorzystać nowe hasło podczas logowania do usług.

Zmiana hasła w Bazie

1. Wejdź na stronę ldap.agh.edu.pl i wprowadź swój identyfikator:
  • dla Studenta jest to nr albumu.
  1. W przypadku chęci zmiany hasła w polu "Hasło" wpisz aktualne hasło, z którego korzystasz.
  1. Wprowadź dwukrotnie nowe hasło, które chcesz ustawić i zatwierdź klikając "Zmień hasło".
  1. Po pomyślnym wprowadzeniu danych otrzymasz komunikat "Hasło zostało zmienione". Od tej chwili logując się do usług używaj nowego hasła.