Skip to content ↓

Podłączenie komputera do sieci

Dostępne są 2 sposoby zarejestrowania nowego komputera:


Podepnij kabel sieciowy do gniazda karty sieciowej (RJ-45), lub adaptera dla Mac, a jego drugi koniec do gniazda sieciowego w ścianie lub podłodze, wybierz którąś z metod i postępuj zgodnie z poniższymi krokami.

Samodzielna rejestracja nowego komputera

  1. Na ekranie ukaże Ci się okno menadżera adresów IP AGH. Jeśli to nie nastąpi, uruchom przeglądarkę internetową i wpisz adres dowolnej strony internetowej (nie AGH) np. www.onet.pl, a następnie kliknij „Zaloguj się".
  1. Wpisz dane ze skrzynki pocztowej @agh.edu.pl i kliknij w przycisk "Zaloguj".
  1. Z menu wybierz opcję "Zarejestruj komputer".
  1. Wypełnij wszystkie pola formularza podając dane kontaktowe (budynek, pokój, nr telefonu), wybierz Administratora, a następnie kliknij w "Rejestruj komputer".
  1. Rejestracja została ukończona. Po upływie jednej minuty zresetuj komputer, aby mógł on pobrać nowy adres IP.

Rejestracja nowego komputera za pośrednictwem Lokalnego Administratora

  1. Na ekranie ukaże Ci się okno menadżera adresów IP AGH. Jeśli to nie nastąpi, uruchom przeglądarkę internetową i wpisz adres dowolnej strony internetowej (nie AGH) np. www.onet.pl, a następnie kliknij "Poproś administratora".
  1. Wypełnij wszystkie pola formularza, podając dane kontaktowe (imię i nazwisko, adres e-mail, budynek, pokój, nr telefonu), wybierz Administratora, a następnie kliknij w "Prześlij do administratora".
  1. Możesz przeglądać wszystkie strony AGH. Poczekaj na zatwierdzenie wniosku przez Lokalnego Administratora, wówczas uzyskasz pełny dostęp do sieci Internet.

Stopka