Skip to content ↓

Logowanie do usługi oraz instalacja aplikacji OneDrive

Usługa OneDrive umożliwia przechowywanie plików w chmurze, tworzenie kopii zapasowych oraz łatwe udostępnianie plików innym Użytkownikom.

Każdy Użytkownik posiada 1024 GB (1 TB) przestrzeni dyskowej.

Maksymalny rozmiar pojedynczego pliku:

 • w przeglądarce: 250 GB
 • w aplikacji: 20 GB

Logowanie do usługi OneDrive

 1. Wejdź na stronę usługi OneDrive i kliknij przycisk logowania.
 1. Podaj swój adres e-mail AGH i kliknij ”Dalej”.
 1. Zostaniesz przekierowany do serwisu SSO AGH, gdzie powinieneś zalogować się używając swoich danych logowania (tych samych, co do Poczty AGH).
Uwaga

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta pocztowego, postępuj zgodnie z instrukcją: Zakładanie konta pocztowego.

Gdy masz ustawiony drugi składnik uwierzytelniania w SSO AGH, to system poprosi Cię o użycie go w celu zakończenia procesu logowania. W celu zwiększenia bezpieczeństwa dostępu do swoich danych zachęcamy do konfiguracji uwierzytelniania dwuskładnikowego. Szczegóły dostępne są w instrukcji: Konfiguracja logowania dwuetapowego do SSO AGH.

 1. Po pomyślnym uwierzytelnieniu nastąpi zalogowanie do usługi OneDrive.

Instalacja i konfiguracja aplikacji OneDrive

Komputery z systemem Windows 10 z reguły posiadają już zainstalowaną aplikację OneDrive.

Jeśli korzystasz z innego systemu operacyjnego, który nie posiada zainstalowanej aplikacji, pobierz ją ze strony https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/onedrive/download, a następnie zainstaluj z domyślnymi ustawieniami.

Uwaga

Jeżeli posiadasz system starszy niż Windows 10 nie jest zalecane używanie aplikacji desktopowej.

 1. Uruchom aplikację OneDrive i w okienku, które się wyświetli podaj swój adres e-mail AGH oraz naciśnij przycisk “Zaloguj się”.
 1. Pojawi się strona SSO AGH — zaloguj się danymi z Poczty AGH.
 1. Aplikacja wskaże domyślną lokalizację folderu, w którym będą się znajdować pliki usługi OneDrive. Zalecamy zaakceptowanie tej lokalizacji — naciśnij przycisk "Dalej".
 1. Wyświetli się kilka ekranów ze wskazówkami na temat użytkowania aplikacji. Kliknij "Dalej" po zapoznaniu się z każdą z nich.
 1. Aplikacja zaproponuje skorzystanie również z aplikacji OneDrive w wersji mobilnej. Jeśli chcesz ją pobrać, kliknij przycisk "Pobierz aplikację mobilną", natomiast jeśli rezygnujesz z korzystania z aplikacji mobilnej, lub chcesz pobrać ją w innym terminie, naciśnij przycisk "Później".
 1. Aplikacja OneDrive została pomyślnie skonfigurowana. Możesz teraz otworzyć zsynchronizowany folder przyciskiem "Otwórz mój folder usługi OneDrive".

Stopka